Tomasz Sakiewicz Tomasz Sakiewicz
7587
BLOG

TAŚMY ARŁUKOWICZA

Tomasz Sakiewicz Tomasz Sakiewicz Polityka Obserwuj notkę 51

Życiem politycznym wstrząsnęła informacja o przejściu Bartosza Arłukowicza do Platformy Obywatelskiej. Pojawiły się przy tym niesprawiedliwe, jakże szkalujące kierownictwo PO i samego posła przypuszczenia, że mogło przy tym dojść do korupcji politycznej. Zbieżność wydarzeń z werbowaniem niegdyś posłów Samoobrony niestety została wykorzystana przez politycznych frustratów, awanturników i oczywiście „Gazetę Polską”.

Dziś musimy się uderzyć w piersi. Okazuje się, że spotkanie w sprawie zmiany partyjnych barw posła Arłukowicza zostało nagrane na taśmę, a ściślej mówiąc, utrwalone na cyfrowym dyktafonie.

Najpierw należy wyjaśnić, że nic tu w tajemnicy przed nikim nie nagrywano. Donald Tusk i Bartosz Arłukowicz umówili się, że dla pełnej klarowności sytuacji wszystko zostanie zapisane. Tylko przypadek zrządził, że zapomnieli zabrać z sejmowej restauracji dyktafonu, a przebrana za strażniczkę sejmową dziennikarka „GP” ów dyktafon wyniosła.

Przedstawiamy najistotniejsze fragmenty tego historycznego nagrania:

Arłukowicz: Cześć Donek... 

Tusk: Cześć Bartosz...

A.: Przyniosłeś dyktafon... 

T.: Tak jak się umówiliśmy, wszystko musi być klarowne i przejrzyste.

A.: Co pijemy? 

T.: Oczywiście wodę.

A.: Muszę ci powiedzieć, że odetchnąłem, kiedy okazało się, że Miro, Zbycho i Rycho są niewinni. 

T.: Mówiłem ci, że tak będzie, ale cieszy mnie, że to sprawdziłeś. Oni już dawno zaczęli pracować dla Polski i widzisz, że ta praca jest ciężka i niewolna od podejrzeń. Sam chyba miałeś tu wiele wątpliwości...

A.: Słyszę ten wyrzut w twoim głosie. Chyba rozumiesz mnie, że po tym, co ujawniono w mediach, musiałem sprawdzić, jak jest naprawdę. 

T.: No pewnie i teraz wiesz, jak bardzo skrzywdzono tych uczciwych ludzi. Ale media muszą być wolne i nigdy bym nie ingerował w to, co przekazują... Tylko szkoda tego straconego czasu. Ile mogliby zrobić dobrego...

A.: Właśnie o tym chciałem z tobą porozmawiać. Muszę jakoś dobru publicznemu zadośćuczynić za ten stracony czas. 

T.: Co proponujesz?

A.: Chcę zostać szeregowym członkiem PO, będę tu pokutował i ciężko pracował dla kraju, bez stanowiska i pieniędzy. Mogę nawet złożyć mandat poselski.

T.: Nie rób tego, przecież twój mandat może dostać ktoś nieodpowiedni, ktoś, kto nie rozumie, ile robimy dobrego. 

A.: Jeżeli tak, to zachowam mandat. Ale stanowisk żadnych nie chcę...

T.: Musisz bardziej myśleć o kraju. Zobacz, ile mógłbyś zrobić w moim rządzie. 

A.: Zrozum mnie, ja nie chcę robić nic dla własnej korzyści.

T.: Rozumiem i właśnie dla dobra kraju musisz przyjąć stanowisko rządowe. 

A.: A co się stanie, jeżeli komuś niegodziwemu przyjdzie do głowy, że tu było jakieś przekupstwo?

T.: Czy Mira nie posądzano, a Zbycho nie najadł się wstydu, a jak miał pod górę Rycho, Grzesio i wielu innych. Praca dla kraju nie zawsze oznacza splendor. Przyjmij to cierpienie i noś je z dumą. 

A.: Dla dobra kraju – niech dzieje się wola twoja. Donek, tyś mi jak brat.

T.: Wszyscy w naszej partii jesteśmy braćmi, witaj w naszej rodzinie. 

(…)

Słychać popijanie wody, a następnie uroczysty śpiew: „Oda do Radości” na dwa głosy.

No i co, łyso wam, intryganci?

Tomasz Sakiewicz

Autor Bajek dla Marysi i Alicji, współautor książek Układ i Flaki z nietoperza oraz Partyzant wolnego słowa. www.gazetapolska.pl www.niezalezna.pl www.GPCodziennie.pl  www.TelewizjaRepublika.pl ur.31.12.1967. W latach osiemdziesiątych działał w ruchu Oazowym i Muminkowym opiekującym się dziećmi z upośledzeniem umysłowym. Uczestnik organizacji opozycyjnych, w tym konspiracyjnych struktur w liceach na warszawskim Żoliborzu, Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, NZS wydział psychologii. Współpracownik ukazujących się w drugim obiegu "Słowa Niepodległego" i "Wiadomości Codziennych". W 1989 r. współzałożyciel ZChN. Wycofał się z polityki w 1991 i zajął dziennikarstwem. 1991-1992 dziennikarz "Nowego Świata", 1992 założyciel "Gazety Polskiej", następnie wieloletni szef działu ekonomicznego, a potem krajowego. Od 2005 r. redaktor naczelny. Prowadził wiele audycji w Polskim Radiu i TVP, w tym "Pod prasą, "Rozmowy Jedynki", "Trójka po trzeciej". Od 2011 red. nacz. Gazety Polskiej Codziennie, współzałożyciel Telewizji Republika.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka