Tomasz Sakiewicz Tomasz Sakiewicz
1487
BLOG

Siła i wiara

Tomasz Sakiewicz Tomasz Sakiewicz Polityka Obserwuj notkę 9

Jest jedno jedyne święto na świecie, które ma przypominać ludziom, że nie ma rzeczy niemożliwych. Po co Chrystus przyszedł na świat, po co żył i umarł? Jeżeli nawet musiało dokonać się mistyczne odkupienie za ludzkie grzechy, mogło się odbyć w innych wymiarach. Jestem absolutnie przekonany, że wszystkie znaki i symbole związane z Mesjaszem oraz cała Jego historia pobytu na tym świecie to przekaz zostawiony człowiekowi. Nie było tu przypadków. Jeżeli Chrystus czynił cuda, z przywracaniem zmarłych do życia i własnym zmartwychwstaniem włącznie, to dlatego, że chciał nam powiedzieć coś ważnego. Ja tę informację rozumiem właśnie tak – nie ma rzeczy niemożliwych. Oczywiście większość niezwykłych dokonań jest możliwa jedynie przy aktywnej współpracy z Opatrznością. Ale „wiara góry przenosi”. I niejednokrotnie już przeniosła. Tylko ludzie głęboko wierzący w swoją misję, odważni i uparci byli w stanie zmieniać świat. Pan Bóg może posługiwać się każdym, nie jest jednak przypadkiem, że największych rzeczy dokonuje poprzez szaleńców, mających wizję i chęć przebudowy świata. Taką wizję miał Lech Kaczyński, miał Józef Piłsudski, miało wielu polskich bohaterów. Tak jak do noszenia wody najlepiej nadaje się dzban, tak do wielkich zmian nadają się ludzie o gorących sercach, odważni i mający otwarte umysły.

Jeżeli ktoś nie wierzy w możliwość przemiany naszej ojczyzny, ma niewielkie szanse na wzięcie udziału w tej zmianie. Sukces zależy przede wszystkim od wiary w zwycięstwo. Trzeba czasem pokonać siebie, własne słabości, trzeba przełamać niechęć otoczenia, zmęczenie, lęk czy choćby zwykłą tremę. Człowiek zdolny do takich działań mobilizuje innych, staje się liderem swojego środowiska, a wreszcie buduje autorytet. Cenimy ludzi sukcesu, ale jeszcze bardziej cenimy zdolnych do działania. Nie przypadkiem pierwszym poleceniem Boga skierowanym do człowieka był nakaz „czynienia sobie ziemi poddaną”. Kreatywność i chęć działania została wpisana w naszą misję na ziemi. Człowiek aktywny jest dużo bardziej spełniony. Zostawia odciski na ziemi, po których mogą kroczyć inni ludzie, i na ogół są mu oni za to wdzięczni.
 
Szanowni Państwo,
 
życzę Państwu wiary w możliwość zmiany otaczającego nas świata, wiary w lepszą Polskę i duchowe odrodzenie Polaków. Wkrótce czeka nas wielka próba i każdy z nas będzie mógł się w tej próbie sprawdzić. Niech Bóg da nam taką siłę i wiarę.

Autor Bajek dla Marysi i Alicji, współautor książek Układ i Flaki z nietoperza oraz Partyzant wolnego słowa. www.gazetapolska.pl www.niezalezna.pl www.GPCodziennie.pl  www.TelewizjaRepublika.pl ur.31.12.1967. W latach osiemdziesiątych działał w ruchu Oazowym i Muminkowym opiekującym się dziećmi z upośledzeniem umysłowym. Uczestnik organizacji opozycyjnych, w tym konspiracyjnych struktur w liceach na warszawskim Żoliborzu, Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, NZS wydział psychologii. Współpracownik ukazujących się w drugim obiegu "Słowa Niepodległego" i "Wiadomości Codziennych". W 1989 r. współzałożyciel ZChN. Wycofał się z polityki w 1991 i zajął dziennikarstwem. 1991-1992 dziennikarz "Nowego Świata", 1992 założyciel "Gazety Polskiej", następnie wieloletni szef działu ekonomicznego, a potem krajowego. Od 2005 r. redaktor naczelny. Prowadził wiele audycji w Polskim Radiu i TVP, w tym "Pod prasą, "Rozmowy Jedynki", "Trójka po trzeciej". Od 2011 red. nacz. Gazety Polskiej Codziennie, współzałożyciel Telewizji Republika.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka