Tomasz Sakiewicz Tomasz Sakiewicz
3580
BLOG

Wtopy

Tomasz Sakiewicz Tomasz Sakiewicz Polityka Obserwuj notkę 39

„Wtopa” to najczęściej ostatnio powtarzane określenie stanu spraw publicznych.

 Wtopa numer jeden: czekoladowy orzeł. Idea niezła – orzeł miał najpierw nacieszyć wzrok, a potem nakarmić uczestników prezydenckiej parady. Ktoś w ostatniej chwili poszedł jednak po rozum do głowy i uświadomił organizatorom, że przed zjedzeniem orła trzeba będzie go porąbać i stanie się to w świetle kamer. Za to można w myśl polskiego prawa nieźle beknąć. Organizatorzy szybko ratowali się pomysłem przewiezienia czekoladowego ptaka do radiowej Trójki. Tam będzie stał, aż się zepsuje, a potem, jak wytłumaczyła mistrzyni ceremonii, „zostanie zutylizowany”. Tylko już wtedy kamer nie będzie.

Wtopa numer dwa: pies z flagą. Pies był jednym z niewielu przypadków, kiedy ktoś na święcie flagi miał przy sobie coś z barwami Polski. Pozostali przyszli z różowymi transparentami i szalikami. Jak przekonywała mnie jedna z uczestniczek prezydenckiej uroczystości, „polska flaga jest zbyt agresywna, a róż bardziej tolerancyjny. Nie dzieli nas na białych i czerwonych”. Spotkałem  tam jednego z czytelników „Gazety Polskiej” z masą różowych baloników. Tłumaczył, że ma dużo dzieci, a baloniki były za darmo. Mieli rozdawać po jednym, a wyszło 10 na głowę, bo ludzie generalnie nie przyszli. Może też dlatego oszczędzono orła. Kto by go zjadł?

Wtopa numer trzy: Krzywonos kontra Wałęsa. Bożyszcze głównego nurtu detronizuje Lecha Wałęsę jako przywódcę strajku. Jej zdaniem, strajkiem tak naprawdę kierował Bogdan Borusewicz. Krzywonos wiedziała, kiedy poprzeć Wałęsę, i wie, kiedy go nie popierać. Zdradził gejów, a to gorzej niż donos na SB.

 Wtopa numer cztery: zegarki  Nowaka. Nie ma nic zdrożnego w tym, że minister bierze zegarki. Jako obywatel apeluję, by się jednak szanował. Jak już bierze, to fabrykę zegarków. Przynajmniej będzie wiadomo, że nie współpracuje z byle łachmytą.

 

PS Na święcie czekoladowo-różowym pojawiłem się służbowo. Robiliśmy z Ewą Stankiewicz program dla TV Republiki. cdn.

Autor Bajek dla Marysi i Alicji, współautor książek Układ i Flaki z nietoperza oraz Partyzant wolnego słowa. www.gazetapolska.pl www.niezalezna.pl www.GPCodziennie.pl  www.TelewizjaRepublika.pl ur.31.12.1967. W latach osiemdziesiątych działał w ruchu Oazowym i Muminkowym opiekującym się dziećmi z upośledzeniem umysłowym. Uczestnik organizacji opozycyjnych, w tym konspiracyjnych struktur w liceach na warszawskim Żoliborzu, Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, NZS wydział psychologii. Współpracownik ukazujących się w drugim obiegu "Słowa Niepodległego" i "Wiadomości Codziennych". W 1989 r. współzałożyciel ZChN. Wycofał się z polityki w 1991 i zajął dziennikarstwem. 1991-1992 dziennikarz "Nowego Świata", 1992 założyciel "Gazety Polskiej", następnie wieloletni szef działu ekonomicznego, a potem krajowego. Od 2005 r. redaktor naczelny. Prowadził wiele audycji w Polskim Radiu i TVP, w tym "Pod prasą, "Rozmowy Jedynki", "Trójka po trzeciej". Od 2011 red. nacz. Gazety Polskiej Codziennie, współzałożyciel Telewizji Republika.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka