Tomasz Sakiewicz Tomasz Sakiewicz
1541
BLOG

Teraz szach, za rok mat

Tomasz Sakiewicz Tomasz Sakiewicz Polityka Obserwuj notkę 12

Te wybory mają znaczenie. Obóz patriotyczny musi osiągnąć aż trzy cele: lidera w Polsce, reformy w Europie i partnera dla USA.

Pierwszy jest oczywisty – trzeba pokazać, że istnieje jedno silne ugrupowanie zdolne pokonać Platformę Obywatelską. Do tego niezbędna jest pełna mobilizacja i koncentracja na najsilniejszym, czyli PiS. Naprawdę nie warto trwonić głosów na mniejsze ugrupowania, bo najpewniej żadne z nich nie przejdzie progu wyborczego. Jeżeli nawet dojdą do tej granicy, to nie będą miały nic do powiedzenia. Drugi cel jest zupełnie unikalny. Obecna sytuacja w Europie wymusza reformy. Partia Tuska chce rezygnować z suwerenności kraju, by uciekać pod niemieckie skrzydła. Tymczasem przyspieszając integrację z Europą krajów leżących na wschód od Polski, możemy stworzyć nową sytuację, zachowując suwerenność państw regionu i szanując jednocześnie naszą tożsamość. Przed Polską otworzą się potężne rynki zbytu, a zagrożenie rosyjskie zostanie odsunięte o setki kilometrów. Do tego niezbędny jest trzeci cel – partnerstwo z USA. Amerykanie będą tu współpracować z każdym rządem. Jednak zdecydowanie postawią na Polskę, gdy wygra wybory obóz trzymający się z daleka od Moskwy i niebędący zakładnikiem Berlina. Potrzebujemy Amerykanów do obrony naszego nieba i naszych granic. Obecna polityka USA kończy z naiwnym resetem w stosunkach z Rosją i pomaga w budowaniu koalicji państw demokratycznych na Wschodzie. Unia prowadzi politykę słabą i niekonsekwentną. Trzeba wykorzystać ewentualne zwycięstwo PiS do zmiany tej polityki, a Polska może zbudować w tej sprawie porozumienie wewnątrz Unii. Wtedy staniemy się bardzo ważnym rozgrywającym. Nie zrobi tego partia Tuska, której działacze nie potrafią rozliczyć się z niemieckich pieniędzy.

Zdecydowana przegrana PO rozpocznie proces zmian na naszej scenie politycznej, który zakończy się w przyszłym roku nowym rządem i zupełnie inną polityką. Zmiany te są niezbędne dla Polski i naszych losów.

 

Żegnaj Marku

Odszedł publicysta „Gazety Polskiej” „Gazety Polskiej Codziennie” Marek Nowakowski – jedno z największych piór polskiej literatury, człowiek prawy i po ludzku dobry. Chcemy przypomnieć naszym czytelnikom jego wielkie dzieło. W tym numerze robi to Marcin Wolski. Będziemy starali się przybliżać jego utwory przez najbliższe miesiące i lata. Czytelnicy stracili wielkiego pisarza, redakcja przyjaciela, a ja wspaniałego rozmówcę, człowieka doskonale rozumiejącego życie i potrafiącego spojrzeć na świat z ironicznym dystansem mistrza literatury.

Żonie i całej rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Autor Bajek dla Marysi i Alicji, współautor książek Układ i Flaki z nietoperza oraz Partyzant wolnego słowa. www.gazetapolska.pl www.niezalezna.pl www.GPCodziennie.pl  www.TelewizjaRepublika.pl ur.31.12.1967. W latach osiemdziesiątych działał w ruchu Oazowym i Muminkowym opiekującym się dziećmi z upośledzeniem umysłowym. Uczestnik organizacji opozycyjnych, w tym konspiracyjnych struktur w liceach na warszawskim Żoliborzu, Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, NZS wydział psychologii. Współpracownik ukazujących się w drugim obiegu "Słowa Niepodległego" i "Wiadomości Codziennych". W 1989 r. współzałożyciel ZChN. Wycofał się z polityki w 1991 i zajął dziennikarstwem. 1991-1992 dziennikarz "Nowego Świata", 1992 założyciel "Gazety Polskiej", następnie wieloletni szef działu ekonomicznego, a potem krajowego. Od 2005 r. redaktor naczelny. Prowadził wiele audycji w Polskim Radiu i TVP, w tym "Pod prasą, "Rozmowy Jedynki", "Trójka po trzeciej". Od 2011 red. nacz. Gazety Polskiej Codziennie, współzałożyciel Telewizji Republika.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka